Heeft u vragen? (0348) 43 16 30 of maak een afspraak
Huisman & Partners Huisman & Partners
  • Home
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Belastingaangiften
    • Personeel en salaris
    • Estate- en financiële planning
    • Fiscaal-juridisch advies
    • Advies voor agrariërs
    • Coach-sparringpartner
    • Informatiebijeenkomsten
    • Financieringsbegeleiding
    • Woninghypotheken
  • Over ons
    • Medewerkers
    • Werken bij
  • Referenties
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Agro actualiteiten
  • Contact
  • Inloggen
Huisman & Partners Huisman & Partners
  • Home
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Belastingaangiften
    • Personeel en salaris
    • Estate- en financiële planning
    • Fiscaal-juridisch advies
    • Advies voor agrariërs
    • Coach-sparringpartner
    • Informatiebijeenkomsten
    • Financieringsbegeleiding
    • Woninghypotheken
  • Over ons
    • Medewerkers
    • Werken bij
  • Referenties
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Agro actualiteiten
  • Contact
  • Inloggen
okt 27

Vierde nota van wijziging Belastingplan 2023

Bij de Tweede Kamer is het Belastingplan 2023 in behandeling. De staatssecretaris van Financiën heeft een vierde nota van wijziging op dit wetsvoorstel ingediend.

Verruiming vrije ruimte

De vrije ruimte in de werkkostenregeling over de eerste € 400.000 van de fiscale loonsom wordt per 1 januari 2023 structureel verhoogd tot 1,92%. Dat is opgenomen in de eerste nota van wijziging op het Belastingplan 2023. Voor het jaar 2023 wordt de vrije ruimte eenmalig extra verruimd tot 3% over de eerste € 400.000 van de fiscale loonsom. Vanaf 2024 geldt het percentage van 1,92.

Aanverwantschap voormalige fiscale partners

De Wet verbetering uitvoerbaarheid toeslagen regelt onder meer dat met ingang van 1 januari 2023 voor de inkomstenbelasting aanverwantschap doorloopt na het einde van het fiscale partnerschap. Bij voormalige gehuwden was dit al het geval. Gevolg is dat voor kinderen van de ex-partner dezelfde voorwaarden gelden als voor een kind van een ex-echtgenoot. De uitbreiding van de aanverwantschap zou leiden tot een onbedoelde verruiming van de terbeschikkingstellingregeling, de lucratiefbelangregeling en het aanmerkelijkbelangregime. In deze nota van wijziging wordt geregeld dat de fiscale behandeling van aanverwanten op grond van huwelijk en fiscaal partnerschap voor deze regelingen gelijk blijft.

Bron: Ministerie van Financiën | wetsvoorstel | 36202 | 20-10-2022
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • LinkedIn
  • E-Mail

Uw administratiekantoor in woerden

Huisman & Partners gevestigd in het Groene Hart heeft 31 assistent adviseurs, adviseurs en fiscaal juristen in dienst. Praktische en pro-actieve vakmensen die uw administratie voeren en zorgen dat u niet meer belasting betaalt dan nodig. Bovendien sparren ze graag met u en houden u op koers naar de uitgestippelde toekomst. Kijk, dáár heeft u wat aan.

Privacyverklaring
Algemene voorwaarden
Disclaimer
Cookies
Klachtenprocedure

 

 

Contactgegevens

Bezoekadres:
Pompmolenlaan 13
3447 GK Woerden

T. (0348) 43 16 30
contact@huismanpartners.nl

© Huisman & Partners - Website door Studio Campo