Heeft u vragen? (0348) 43 16 30 of maak een afspraak
Huisman & Partners Huisman & Partners
  • Home
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Belastingaangiften
    • Personeel en salaris
    • Estate- en financiële planning
    • Fiscaal-juridisch advies
    • Advies voor agrariërs
    • Coach-sparringpartner
    • Informatiebijeenkomsten
    • Financieringsbegeleiding
    • Woninghypotheken
  • Over ons
    • Medewerkers
    • Werken bij
  • Referenties
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Agro actualiteiten
  • Contact
  • Inloggen
Huisman & Partners Huisman & Partners
  • Home
  • Diensten
    • Boekhouding
    • Belastingaangiften
    • Personeel en salaris
    • Estate- en financiële planning
    • Fiscaal-juridisch advies
    • Advies voor agrariërs
    • Coach-sparringpartner
    • Informatiebijeenkomsten
    • Financieringsbegeleiding
    • Woninghypotheken
  • Over ons
    • Medewerkers
    • Werken bij
  • Referenties
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Agro actualiteiten
  • Contact
  • Inloggen
jul 04

NHG en flexibel inkomen

De Nationale Hypotheekgarantie (NHG) is een vangnet voor het geval de woningeigenaar zijn hypotheek niet meer kan betalen. Een hypotheek met NHG voldoet aan de normen voor verantwoord lenen van het Nibud. Om voor de NHG in aanmerking te komen mag de koopsom van de woning niet meer bedragen dan € 290.000.

Om het voor starters met een flexibel inkomen makkelijker te maken een hypotheek met NHG af te sluiten start de uitvoerder van de NHG dit najaar een experiment met een aantal kredietverstrekkers. Binnen dat experiment zal gebruik worden gemaakt van de zogeheten Arbeidsmarktscan. Deze scan geeft zicht op de carrièreperspectieven en de verwachte bestendigheid van het inkomen. De Arbeidsmarktscan is beschikbaar voor alle flexwerkers. De minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer. Uiteindelijk is het de bedoeling dat er voor alle mensen met een flexibel inkomen een nieuwe maatstaf komt waarvan ook zzp’ers en freelancers profiteren.

Voor senioren is het gemakkelijker geworden om te verhuizen naar een goedkopere koopwoning. In het verleden voldeden zij voor een nieuwe hypotheek vaak niet aan de inkomensnormen. Na verduidelijkingen door toezichthouder AFM en aanpassing van de NHG-voorwaarden toetsen hypotheekverstrekkers nu in de meeste gevallen op de daadwerkelijke lasten. Daarmee komt de gewenste hypotheek in veel gevallen wel binnen bereik.

Bron: Overig | publicatie | 2019-0000315845 | 04-07-2019
  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • LinkedIn
  • E-Mail

Uw administratiekantoor in woerden

Huisman & Partners gevestigd in het Groene Hart heeft 31 assistent adviseurs, adviseurs en fiscaal juristen in dienst. Praktische en pro-actieve vakmensen die uw administratie voeren en zorgen dat u niet meer belasting betaalt dan nodig. Bovendien sparren ze graag met u en houden u op koers naar de uitgestippelde toekomst. Kijk, dáár heeft u wat aan.

Privacyverklaring
Algemene voorwaarden
Disclaimer
Cookies
Klachtenprocedure

 

 

Contactgegevens

Bezoekadres:
Pompmolenlaan 13
3447 GK Woerden

T. (0348) 43 16 30
contact@huismanpartners.nl

© Huisman & Partners - Website door Studio Campo